Aktualności

Żeby Im pomóc wystarczy pójść do Muzeum! Każdy dzień jest dobry na odwiedzenie Muzeum, ale żaden nie jest tak wyjątkowy jak 16 grudnia 2017 r. Obejrzycie wystawę, ale - przede wszystkim! - wesprzecie gdańskie Hospicja. Cała suma z sobotniej sprzedaży biletów trafi do trzech gdańskich hospicjów. Zapraszam bardziej niż zawsze! ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Felicja Smugalla, Marcin Oroń i 23 innych polub to

Anna CzekanowiczA od kiedy to instytucja kultury ma prawo do działalności charytatywnej? To wbrew ustawie! Tacy jesteście hoho? Może dyrektor Nawrocki zgłosi do prokuratury podejrzenie, iż naraził MIIWŚ na straty?

18 godziny temu

3 Odpowiedzi

Avatar

Elżbieta Kossabuckaja w Muzeum byłam za poprzedniej dyrekcji teraz nie mam zamiaru;popsuliście zamysł tego Muzeum

1 dzień temu

3 Odpowiedzi

Avatar

Skomentuj na facebooku

Lachowski Piotr, Adam Baltazar i 23 innych polub to

Piotr KlimowiczBrawo Karol. Świetny wywiad, robisz dobrą robotę👏

1 miesiąc temu   ·  1
Avatar

Tomasz M MuskusSwietny Wywiad Karol Nawrocki 👏👏👏

1 miesiąc temu   ·  1
Avatar

Skomentuj na facebooku

Flagi, flagi, flagi... Panie Prezydencie Pawle Adamowiczu, Pani poseł Agnieszko Pomaska, niestety nie mogliśmy się wczoraj spotkać na waszym radosnym, politycznym happeningu zorganizowanym w miejscu refleksji o najtragiczniejszym konflikcie w historii świata. I mimo że rzecznik Aleksander Masłowski udzielił już wam gorzkiej lekcji pokory oraz lekcji o historii Gdańska, to i ja - doceniając wasze wielkie zaangażowanie w pielęgnowaniu słupków wyborczych - skieruję do was kilka słów o flagach...

Przede wszystkim wielkie gratulacje! Za refleks... Polskie flagi wiszą przed Muzeum od 1 sierpnia 2017 roku, wy reagujecie w listopadzie. Pan Prezydent w wielu innych, naprawdę ważnych dla Gdańska sprawach, wykazywał się już podobnym refleksem. Obawiam się, że tego typu spóźnione reakcje nie są najlepsze dla naszego miasta.

W wielu przypadkach powinien Pan reagować nieco szybciej, bo potem np. miasto zalewa woda albo tramwaj z patronem-nazistą jeździ po Gdańsku i straszy turystów.

Co do flagi Gdańska, służę pomocą. Flaga to nie jest to samo co baner. Na zdjęciu, które zrobiłem specjalnie dla Pana i pani poseł, możecie zobaczyć flagę Gdańska. Machaliście identycznymi na swoim happeningu, nie wiedzieliście jednak zdaje się, że taka flaga nie wisiała pod Muzeum. Znów niby szczegół... Ale dość istotny. Po raz kolejny ani Pan, ani Pani poseł - potencjalny substytut ewentualnego kandydata na kandydata, nie odnaleźliście się w tej sytuacji. Powtórzę w tym kontekście słowa jednego urzędnika, znajdującego się ostatnio w bardzo ciężkim położeniu: "To jest taka małostkowość, taki brak dojrzałości. Brak zrozumienia po co się jest ... (polskim
urzędnikiem - KN). To jest już tak, że nie wszyscy dojrzewają do ról, które przyszło im pełnić". Powinien Pan Prezydent te słowa codziennie powtarzać, nie tylko w towarzystwie Pani poseł.
Drodzy flagowi politycy mojego ukochanego Gdańska. Na koniec proponuję literacką trawestację z weterana polskiego samorządu: "Platforma ma jakiś głęboki kompleks wobec Polski. Nie lubi Polski. Polacy zresztą też Platformy nie lubią. A więc te wzajemne afekty sobie odwzajemniają (sic). Ale nie jest to powód, żeby flagę polską zdejmować i zastępować banerem lub flagą UE". Nie bójcie się polskiej flagi! Nie taplajcie też symboli Polski i Gdańska w waszym politycznym projekcie utrzymania się na powierzchni.

Niech żyje Polska, niech żyje Gdańsk, niech żyje polski Gdańsk!

Fot. Mikołaj Bujak.
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Krzysztof Przyborowski, Agnieszka Dziemba i 23 innych polub to

Wyświetl poprzedni komentarz

Paweł DobrzyckiPan dyrektor Nawrocki niewątpliwie jest mieszkańcem Gdańska. Ale czy genius loci mojego miasta ogarnął Pana dyrektora? Czy na pewno okrzyk "Niech żyje polski Gdańsk" jest okrzykiem dobrym w tym właśnie mieście? Na prezentowanej koszulce Pan dyrektor ma jedynie sugestię o miłości do Gdańska. I tak raczej być powinno. Jakoś nieporadnie i nie do końca prawdziwie brzmi okrzyk "Niech żyje polski Szczecin", "Niech żyje polski Elbląg", "Niech żyje polski Koszalin", "Niech żyje polska Zielona Góra". Teraz są to miasta w Polsce, ale czy są stricte polskie? Cóż wart byłby Gdańsk bez osadników niderlandzkich, bez żywiołu niemieckojęzycznego, bez żydowskich kupców, bez Hanzy? Czy gotyckie kościoły w Gdańsku świadczą o jego polskości (z tamtych czasów, na ziemiach "rdzennie" polskich jakoś tego gotyku było niewiele...)? Czy Schopenhauer był polskim filozofem? Czy Fahrenheit był polskim fizykiem? Czy Grass był polskim pisarzem? Do tego uważam, że Pan dyrektor Nawrocki mniej ma na myśli dobro Gdańska, a bardziej zmierza ku realizacji wizji powierzonego jemu Muzeum jako obiektu wkomponowanego w narodową wizję historii Polski - przedmurza chrześcijaństwa i zbawcy narodów. Wizja ta jest słaba merytorycznie, ale ładnie wygląda na pocztówkach dla słabiej oczytanych i mniej rozumiejących.

1 miesiąc temu   ·  27

13 Odpowiedzi

Avatar

Filip MoskwaDo gdańskich lwów nic nie mam, ale niebieskie z gwiazdkami osobiście ściągałem z obrzydzeniem. Bardzo ładnie prezentują się nasze narodowe barwy i dziwię się że komuś to przeszkadza.

1 miesiąc temu   ·  13
Avatar

Adam KosińskiWidać, że bardzo mocno ten pan wchłonął już pisowską obłudę.

1 miesiąc temu   ·  20

14 Odpowiedzi

Avatar

Jakub JędrzejewskiJęzyk, ton i poziom tej odpowiedzi kompromituje zarówno jej autora (co mnie akurat mało obchodzi), jak i niestety instytucję, którą reprezentuje (a to już mnie akurat trochę boli). Generalnie chyba nie wypada, aby pracownik naukowy i dyrektor państwowej placówki na zarzuty pod adresem swoich działań (mniejsza już o to, czy są to zarzuty uzasadnione czy też nie), odpowiadał potokiem niedwuznacznych aluzji, ironicznych komentarzy czy też emocjonalnych uwag na poziomie trzylatka ("W wielu przypadkach powinien Pan reagować nieco szybciej, bo potem np. miasto zalewa woda" - naprawdę, Panie Dyrektorze?). Ta odpowiedź bulwersuje mnie również jako gdańszczanina; jak każdemu człowiekowi zdarzają mi się wypowiedzi głupie i bardzo głupie, ale pozując z flagą Gdańska i - w tym przypadku o zgrozo - również z flagą Polski - jednak dbałbym o to, aby wypowiadać się w sposób dojrzały i wyważony, bo inaczej po prostu nie wypada. Tu ewidentnie tego zabrakło, a naprawdę - usłyszawszy już kilka Pana wcześniejszych wypowiedzi i znając Pana polityczne konotacje - wielkich oczekiwań wobec Pana nie miałem. Ps. Gratuluję koszulki. Mam tylko prośbę, żeby oprócz deklaracji, że kocha Pan Gdańsk (choć przyznam, że sformułowanie "Niech żyje polski Gdańsk" jest dla mnie dość zagadkowe, zważywszy na wielowiekową i wielonarodową historię naszego miasta), zaczął się Pan zachowywać, jak na gdańszczanina przystało.

1 miesiąc temu   ·  4

2 Odpowiedzi

Avatar

Maciek MaciejewskiCzytam i nie wierzę czy to wszystko piszą ludzie zdawałoby się inteligentni, gdańszczanie???!!! Dla Gdańska a nie przeciwko niezależnie od poglądów

1 miesiąc temu   ·  3
Avatar

Alina Geniusz-SiuchninskaProszę lepiej wyjasnić, co morderca niewinnych ludzi, "Bury", robi w towarzystwie bohaterskiego rtm Pileckiego. NB takie określenie "Pani poseł - potencjalny substytut ewentualnego kandydata na kandydata" mówi wiele o Pana pogardzie dla innego człowieka. Wstyd i hańba!

1 miesiąc temu   ·  2
Avatar

Dominik Maciej GerstenA biało - czerwona nad wejściem do Urzędu Miasta Gdańska, naprzeciwko sądu wciąż owinięta w okół masztu i brudna... Przejeżdżałem tamtędy około 22...

1 miesiąc temu
Avatar

Mariusz SzulcI tak Targowica tego nie zrozumie. Adamowicz spedza ostatnio wiecej czasu w Brukselii niz w Gdansku - grzeje sobie tam posadke.

1 miesiąc temu   ·  14

1 odpowiedz

Avatar

Robert MiteraPanie Mirosławie Turski .Pisze pan o kimś że jest palantem z PISu.A co pan sobą reprezentuje? Wielkie NIC.Ja to rozumiem, wiek robi swoje i mózg źle funkcjonuje. Starość nie radość

1 miesiąc temu   ·  8
Avatar

Mariusz AndrzejczakKomentarz rodem z politbiura z nowogrodzkiej. Dyrektor państwowego muzeum czy #misiewicz?

1 miesiąc temu   ·  8

1 odpowiedz

Avatar

Renata BongowskaLudzie, zastanówmy sie kto nas tak skłócił i do czego nas to zaprowadzi

1 miesiąc temu   ·  6
Avatar

Andrzej MlotHURRA HURRA HURRA.Panie Nawrocki Alez Pan sie NAWROCIL.JAKAsila Pana nawrocila. TRZEPOT kaczych skrzydel na Motlawie zapewne.!

1 miesiąc temu   ·  2

1 odpowiedz

Avatar

Anna MikolajczakChoćbyś nie wiem ile się starał panie Nawrocki to i tak do pięt nie dorośniesz do Pana Adamowicza. I MIIWŚ też odzyskamy. A flagi szkoda że odwrotnie jakoś

1 miesiąc temu   ·  3

2 Odpowiedzi

Avatar

Jan Johan Straus StruśPo nadmiernym pobudzeniu aparatu mowy odnoszę wrażenie że Dyrektor Nawrocki szykuje się na jakieś nowe eksponowane stanowisko!!!

1 miesiąc temu   ·  1
Avatar

Krystyna Milewska-DulskaMirosław Dawidczyk, jezyk nienawiści? Co ty napisales o Premierze Tusku? Jestes pisowskim trollem. I tyle w temacie.

1 miesiąc temu   ·  3

5 Odpowiedzi

Avatar

Jarosław ZawadaPan jest dyrektorem czy politykiem? Co za język...

1 miesiąc temu   ·  13

4 Odpowiedzi

Avatar

Michał SerafinowiczŻałość panie Karolu. Co za język. Co za retoryka! ? Jak się was czyta i ogląda to na myśl mi przychodzi tylko władza sprzed 45 lat. Bo Wy w gruncie rzeczy jesteście władzą ludową -nie oszukujmy się.

1 miesiąc temu   ·  1
Avatar

Dave D DavidJesteśmy w Unii więc dlaczego komukolwiek jej flaga miałaby przeszkadzać ? Skoro nie unijna...to polecam tę pamiętną z czasów ZSRR...Trochę szacunku....

1 miesiąc temu

4 Odpowiedzi

Avatar

Krystyna Pasichniech żyje Gdańsk bez pisowców .

1 miesiąc temu   ·  10

1 odpowiedz

Avatar

Adam ElGdańsk byl zawsze gdański!!!

1 miesiąc temu   ·  8

4 Odpowiedzi

Avatar

Lucja BaranowskaPięknie Pan to wypunktował.Brawo !Gdańsk jest polski !

1 miesiąc temu   ·  8
Avatar

Małgorzata GładyszŻe taki niekompetentny szkodnik jest dyrektorem poważnej instytucji...

1 miesiąc temu
Avatar

Krystyna Milewska-DulskaMirosław, a kto sponsorowal ten tekst?????? A co do reszty pozostanę przy swoim.

1 miesiąc temu
Avatar

Wojtek JagiełłowiczA propos MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ ODZYSKAMY.

1 miesiąc temu   ·  4

2 Odpowiedzi

Avatar

Marek PrusakowskiOdpad!

1 miesiąc temu   ·  5

2 Odpowiedzi

Avatar

Skomentuj na facebooku

Dwa pokolenia gentlemanów w rękawicach :) Treningi w każdy poniedziałek, środę i piątek w SP 58. Zapraszam! ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Co za dzień! Wczoraj, zupełnie niespodziewanie, odwiedzili mnie dwaj wspaniali ludzie... Kapitan AK Władysław Dobrowolski oraz profesor Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN. Ale to nie koniec mojego szczęścia ;) Kapitan Dobrowolski przyniósł ze sobą listy swoich przodków z Powstania... Styczniowego oraz numer "Gazety Polskiej" z maja 1935 roku. A w nim, na pierwszej stronie, news o pogrzebie Marszałka Józefa Piłsudskiego! ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Mateusz Sobkowski, Ar Pe i 23 innych polub to

Wyświetl poprzedni komentarz

Stefania ŁukasiewiczTo prawdiwe perełki do zbiorów,mysle ze bedzie ich wiecej,bo trafia we wlasciwe ręce,pozdrawiam Pana Dyrektora Karola Nawrockiego

3 miesiące temu   ·  4
Avatar

Izabela M J HelakGratuluję, wspaniałe pamiątki trafiają w odpowiednie ręce. Pozdrawiam.

3 miesiące temu   ·  6
Avatar

Mariusz MejerJaki Dyrektor Muzeum Drugiej Wojny Światowej takie odwiedziny i pamiątki nie jestem zdziwiony.Osobiscie na rece Karola.przekazałem Rengraf.

3 miesiące temu   ·  3
Avatar

Bartek StracewskiKarol Nawrocki czy przyniesiony numer GP będzie można gdzieś obejrzeć? Wspaniale zachowany, sądząc po tak małym zdjęciu ;)

3 miesiące temu   ·  2
Avatar

Jacek WojciechowskiTaki Dyrektor i Tacy Goście dodaje blasku Muzeum II Wojny Światowej 🙂

3 miesiące temu   ·  3
Avatar

Tomasz M MuskusWow super co za pamiątki gratulacje Karolu pozdrawiam

3 miesiące temu   ·  3
Avatar

Henryk RozenSuper!

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Magdalena Izabella SachaI co, czy już zmieniono historię pogrzebu Marszałka na współcześnie prawilną, czyli rzymsko-katolicką? Bawi mnie bowiem zapominanie o Jego wyborze.

3 miesiące temu   ·  3
Avatar

Barbara RewienskaPan Karolu ,zawsze obraca sie wsrod wspanialych Polakow .Pozdrawiam Panow ,zycze duzo szczescia i powodzenia Szczegolnie chyle czolo przed Weteranem Panem w srodku ,na tym zdjeciu ,piekny obrazek z zycia wziety

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Krystian KosińskiTypowa ustawka i fałszowanie historii. Co ma pogrzeb Piłsudskiego do II wojny światowej? Nic. To tylko próba narzucenia kolejnej narracji historycznej. Cóż się dziwić, że namiestnik Kaczora w muzeum wychwala gościa, który niedemokratycznie przejął władzę i przez wiele lat sterowal swoimi stronnikami z tylnego siedzenia, skoro te same metody rządzenia są bliskie mentorowi dyrektora

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Wanda LipkowskaSuper goście,prawdziwi patrioci-Polacy, wszyscy trzej Panowie,tylko pogratulować ,że Muzeum II Wojny Światowej ma takiego Dyrektora.

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Marzena GrygielWspaniali goście i pamiątki! Gratulacje!

3 miesiące temu
Avatar

Maria LodaCieszę się że takie pamiątki będzie można oglądać w muzeum😃

3 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Szósty rok trwa zabawa w boks na Siedlcach. Wpadajcie się poruszać, uwolnić endorfiny i zapomnieć o codziennych problemach😉Zajęcia są darmowe dzięki grupie Energa. Odbywają się w każdy poniedziałek (19), środę (19) i piątek (18.30) w SP 58 przy ulicy Skarpowej. ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Agnieszka Pawłowska, Andrzej Ługin i 23 innych polub to

Andrzej ŻukMuszę w końcu wpaść i zobaczyć co pozostało... Z techniki 😆

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

gdanskpoludnie.plBOKS JEST DLA WSZYSTKICH!

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Artur BadeńskiZa darmo dostać łomot, to jest jakaś myśl 😉

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Henryk RozenBrawo Karol!

3 miesiące temu   ·  1
Avatar

Skomentuj na facebooku

Przed 1 września warto przypomnieć bardzo ciekawą postać - Jana Ożdżyńskiego. To prawdopodobnie pierwsza ofiara II wojny światowej w Gdańsku...

www.youtube.com/watch?v=I2Li_RFkqJ0
... Zobacz więcejZwiń

Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku zaprasza na ósmy odcinek z cyklu programów dokumentalnych pt. „W świetle prawdy...”, zrealizowany we współpracy ...

Widzieliście kiedyś księdza, nauczycielkę, muzyka i historyka w ringu? "Boks jest dla wszystkich" - fajna kampania z udziałem ciekawych ludzi. W końcu nie samą historią człowiek żyje ;) Podziękowania dla wszystkich, szczególnie dla grupy Energa S.A.

www.youtube.com/watch?v=UDUsE0yhS8Y
... Zobacz więcejZwiń

Specjalne podziękowania dla działacza społecznego i założyciela Sekcji Sportów Walki EX w Gdańsku - dr Karola Nawrockiego. www.karolnawrocki.pl/ https...

Agnieszka Pawłowska, Andrzej Domański i 23 innych polub to

Wyświetl poprzedni komentarz

Wojciech WidzickiMało kto wie, że sporty walki uczą pokory, dyscypliny i szacunku do drugiego człowieka

4 miesiące temu
Avatar

Maciej PawelekByłem raz w ringu wyprowadziłem jeden cios ,więcej nie było potrzeby , od tej pory nie biję ludzi. ale popatrzeć lubię.

4 miesiące temu
Avatar

Jerzy ŻywickiNie widziałem. W Poznaniu walczyli Prezydent Poznania z Darjuszem Michalczeskim, wygrał Darek.

4 miesiące temu
Avatar

Bartosz DolańskiGratuluję pomysłu!

4 miesiące temu
Avatar

Henryk RozenKarolu jesteś the best!

4 miesiące temu
Avatar

Krzysztof Olesińskimogę dołączyć i rozszerzyć zakres profesji o radcę prawnego ;)

4 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Całe życie myślałem,że jestem wysoki... A na poważnie, to miałem dziś wielką, nieoczekiwaną przyjemność porozmawiać o historii z Marcinem Gortatem i zawodnikami NBA z Washington Wizards. Byli zaskoczeni,że Sowieci jeszcze przed 1939 rokiem zamordowali 7 milionów ludzi.Z wielką uwagą śledzili pierwsze dni wojny i podział Polski między dwóch okupantów.W końcu z ciekawością, podziwem i niedowierzaniem przyglądali się Irenie Sendlerowej i rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu."Szukajcie a znajdziecie"... ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Grażyna Kohnke, Ela Bęben i 23 innych polub to

Wyświetl poprzedni komentarz

Pisarska Umańskao, Wiadrownia :(

5 miesiące temu

2 Odpowiedzi

Avatar

Zbigniew Mariusz WołocznikPanie Karolu dziękujemy za przywracanie prawdziwej historii Polski!!! Proszę nie ustawać w swoich działaniach ! :-)

4 miesiące temu   ·  1
Avatar

Jerzy Jeżkurcze, ja nie mam w sobie tyle tolerancji by z murzynatkami sobie zdjecia robic... \]

5 miesiące temu
Avatar

Jacek WojciechowskiKarol jesteś wielki :)

5 miesiące temu   ·  1
Avatar

Marcin CzaplińskiAle moc!

5 miesiące temu
Avatar

Beata KunaTeż myślałam, że jesteś wysoki:)))))

5 miesiące temu
Avatar

Adam JaworskiGood job prezesie!

5 miesiące temu
Avatar

Olgierd LipnickiDobra robota

5 miesiące temu
Avatar

Roman NajmołaJuż widzę siebie razem na fotce z tymi wielkoludami.

5 miesiące temu
Avatar

Jacek GlocKarolku nie wysoki i taki chudy jakiś :)

5 miesiące temu
Avatar

Grzegorz Tymiński:-)

5 miesiące temu
Avatar

Barbara RewienskaJest Pan wysokia to ze inni Pana przerosli ,nic takiego 😃

5 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Zbigniew Mariusz Wołocznik, Jerzy Zywicki i 20 innych polub to

Krzysztof DziadziuszkoZdrowych, spokojnych i radosnych świąt w rodzinnym gronie. Błogosławieństwa Bożego!

8 miesiące temu   ·  1
Avatar

Jerzy ZywickiZdrowych, wesołych świąt wielkiej nocy, radosnego Alleluja smacznego jajka

8 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Karol Nawrocki dodał(a) nowe zdjęcia (2).

Dobra wiadomość z lokalnej przestrzeni.Po czterech latach starań na ostatnim spotkaniu zapadła w końcu decyzja - jedno z bardziej poplątanych przejść na ulicy Kartuskiej zostanie przebudowane. Kolizyjne skrzyżowanie drogi rowerowej, przejścia dla pieszych, ulicy, parkingu i przystanku tramwajowego na wysokości Kartuskiej 149, zostanie lekko wyniesione, wzmocnione vibro pasami, oznakowane, zmodyfikowane. Zmieni się też na korzyść ruch pieszych, którzy w tej układance byli najbardziej pokrzywdzeni... Wszystko - zgodnie z obietnicą ZDiZ - do końca roku. Po 4 latach interweniowania teraz zostaje tylko pilnowanie terminów ;)
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Pamiętajcie, że w każdy poniedziałek, środę i piątek gentlemani, damy i dzieci uprawiają amatorski boks na gdańskich Siedlcach.

Zapraszam!

Treningi organizowane przez Radę Dzielnicy Siedlce odbywają się w o godzinie 19.00 w Szkole Podstawowej nr 58 przy ul. Skarpowej.
Prowadzi je mistrz Polski z 1986 roku Henryk Rychłowski.

Fot. Dorota Lipińska
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Magda Sarna, Krzysztof Olesiński i 23 innych polub to

Rafał SzramkaBokser w krawacie jest mniej awanurujący się 😊

10 miesiące temu   ·  4
Avatar

Roman NajmołaZapewne waga ciężka?

10 miesiące temu   ·  1
Avatar

Jędrzej WłodarczykKarol może powinieneś pomyśleć o drugiej ścieżce kariery - modelingu :D?

10 miesiące temu
Avatar

Małgorzata NazarkiewiczWygląd odpowiedni do zainteresowań, bleee

8 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Koalicja na Rzecz Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdańsku zaprasza na tegoroczne obchody! Szczegółowe informacje:

gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/38660,Obchody-Narodowego-Dnia-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-Gdans...

Chwała bohaterom!
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Marcin Oroń, Krzysztof Osiński i 23 innych polub to

Mariusz MejerJestem jak co roku

10 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Dziękuję za 6 lat udanej współpracy na rzecz lokalnego samorządu!To był czas ciężkiej społecznej pracy,ale też - czy nawet przede wszystkim - wielu cennych doświadczeń. Najpierw,wspólnie z Jarosławem Bujakiem, Marcinem Gędzierskim i Jędrzejem Włodarczykiem, byłem jednym z inicjatorów powstania Rady Dzielnicy Siedlce, przez następne sześć lat jej przewodniczącym. Był to czas wielu lokalnych sukcesów, świetnych projektów, lepszych i gorszych decyzji.Ale też czas zawodów, które skłoniły mnie do decyzji o rezygnacji.Gdańsk nie jest miastem dzielnicowej samorządności - Rady pozbawione są realnych kompetencji i finansów, mogących zmieniać mikroprzestrzeń. Stają się wyłącznie zgrabnym alibi dla władz miasta w momencie rozstrzygania spraw straconych i beznadziejnych.Mimo że radni pochodzą z demokratycznego wyboru i są blisko ludzi, Miasto wsłuchuje się w ich wrażliwość i opinie tylko sporadycznie. Złudna samorządności i budżet wysokości 50 tysięcy złotych rocznie nie przeszkodziły nam w realizacji wielu potrzebnych dla dzielnicy projektów.
Wśród nich inwestycje w małą architekturę, drobne remonty, przebudowy, interwencje w imieniu bezradnych w zderzeniu z biurokracją mieszkańców.
Muszę jednak szczerze przyznać, że życie nie składa się z samych ideałów... Na moją decyzję - poza pogłębionym, krytycznym stosunkiem do kompetencji Rad - wpłynęły także plany rodzinne i zawodowe. Dziękuję wszystkim radnym pierwszej i drugiej kadencji za lata współpracy.Dziękuję oczywiście mieszkańcom, którzy mi zaufali, z którymi współpracowałem i będę współpracował nadal - już jako radny.Dziękuję tym urzędnikom i radnym miasta Gdańska, którzy widzieli w nas partnerów a nie rywali. Mojemu dotychczasowemu zastępcy, dziś już Przewodniczącemu Rady Dzielnicy - Andrzejowi Nawarze życzę powodzenia!
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Davidoff Kruppi, Zdzisław Chojnowski i 23 innych polub to

Wyświetl poprzedni komentarz

Mirosław ZalewskiCzas na nowe wyzwania. Zaryzykuj ę przepowiednię niczym Nostradamus. Powodzenia przyszły Prezydencie...........Miasta Gdańska (na początek) 😃

10 miesiące temu   ·  9
Avatar

Łukasz KowalskiZgadzam się z przedmówcami. Jeżeli podejmiesz wyzwanie to masz w mojej rodzinie i znajomych pełne poparcie ;) . W końcu byłaby właściwa Osoba na właściwym miejscu.

10 miesiące temu
Avatar

Mariusz MejerCzas pomyśleć i zaplanować dwie kadencje Prezydenta Gdańska.Dwie kadencje a.do naprawy bardzo dużo .

10 miesiące temu   ·  2
Avatar

Łukasz HamadykMusiałbym Ciebie nie lubić aby klikać "lubię to". Szkoda, ale może to dopiero początek... Ja wiem, że kiedyś wrócę do swojej rady dzielnicy, więc kto wie. Pozdrawiam 👍

10 miesiące temu
Avatar

Małgorzata LewkowiczTrudno kliknąć lubię to. Powodzenia

10 miesiące temu

2 Odpowiedzi

Avatar

Elżbieta Panajota NawrockaNa taką szczerość czeka pewnie wielu ludzi. Dziękujemy!

10 miesiące temu
Avatar

Justyna JaszakWidziałam tą reklamę okolice skrajna

10 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Kochani, wszystkim Wam pięknie dziękuję za tak wielkie wsparcie w konkursie na osobowość roku 2016. Zwycięstwo w tym konkursie oczywiście cieszy, ale najbardziej cieszy fakt, że mam Was wokół siebie. Nie szczędzicie mi czasu, uśmiechu, wsparcia, ale też - jak widać po tym konkursie - pieniędzy :) To budzi nie tylko moją radość, ale także nieskrywane zawstydzenie...:) Postaram się Wam to wszystko jednak zwrócić w dalszej ciężkiej pracy na rzecz idei, które nas łączą i które, jak się okazuje, pomagają nawet wygrywać takie konkursy. Wybaczcie, że nie wymienię Was wszystkich z imienia i nazwiska - boję się po prostu, że kogoś mógłbym pominąć. Są wśród Was kibice gdańskiej Lechii, zawodnicy i kibice EX Siedlce, przedstawiciele środowisk patriotycznych z całej Polski, ale też wielu innych moich przyjaciół ze szkoły, z podwórka, z pracy, z boiska, z ringu, a nawet z Facebooka! Wszystkim Wam serdecznie dziękuję - jesteście wspaniali!Bóg zapłać!

www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/osobowosc-roku/a/osobowosc-roku-2016-gdansk-wyniki,11657902/
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Anna Strauchmann, Zdzisław Chojnowski i 23 innych polub to

Wyświetl poprzedni komentarz

Tomasz PawlakKarol Nawrocki gratuluję! I jednocześnie ciesze się że miałem skromny wkład w wynik😉. Trzymam mocno kciuki za kolejny etap! Nie zwalniaj, wróżę sukcesy😃👍

11 miesiące temu
Avatar

Jarek SobczykGratulacje. Nagroda w pełni zasłużona!

11 miesiące temu
Avatar

Eliza BetaGratuluję mój Drogi kuzynie 😉

11 miesiące temu
Avatar

Roman ItrichDo usług : )

11 miesiące temu
Avatar

Wioleta LupusJa wiedziałam, że tak będzie - :P GRATULACJE <3

11 miesiące temu
Avatar

Maciej Jacek OsipiakGratuluję

11 miesiące temu
Avatar

Przemas MacholGratuluję 🎊

11 miesiące temu
Avatar

Jerzy ZywickiŻyczyłem wygrania konkursu, wygrałeś i gratulacje.

11 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

"Podnieś rękę Bożę Dziecię,
Błogosław Ojczyznę miłą,
W dobrych radach, w dobrym bycie,
Wspieraj Jej siłę Swą siłą,
Dom nasz i majętność całą,
I wszystkie wioski z miastami,
A Słowo Ciałem się stało,
I mieszkało między nami".

Życzę Wam kochani zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!
... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku

Piaśnica - miejsce martyrologii, Mariusz A. Roman i 23 innych polub to

Domicela Dembińska

12 miesiące temu   ·  1
Avatar

Nastazja AlexandrowaDobrze, że chociaż przy takiej okazji otacza Pan rodzinę uchodźców swoim biało-czerwonym patronatem.

8 miesiące temu
Avatar

Skomentuj na facebooku

Rusza trasa promocji albumu "Mapa terroru...". Sześciu autorów, kilkaset zdjęć (w tym wiele niepublikowanych) i wiele ciekawych historii z całego Pomorza... Zapraszam! ... Zobacz więcejZwiń

Zobacz na facebooku