O mnie


dr Karol Nawrocki, historyk, działacz społeczno – samorządowy, absolwent Wydziału Historycznego na Uniwersytecie Gdańskim. Jego zainteresowania badawcze skupiają się wokół opozycji antykomunistycznej w PRL, korelacji sportu i polityki w Polsce „ludowej” oraz przestępczości zorganizowanej w latach 80. XX w. Autor i redaktor kilku książek oraz wielu artykułów naukowych, w tym m.in. „Studium przypadku. Opór społeczny wobec władzy komunistycznej w województwie elbląskim (1975-1989)”, „Sprawa kwidzyńska 1982. Internowanie, pobicie, proces”, „Lechia – Juwentus. Więcej niż mecz”, czy „Mapa terroru. Śladami brodni komunistycznych w województwie gdańskim (1944-1956)”.

Jego teksty publicystyczne ukazywały się m.in. w „Do Rzeczy Historia”, „Pamięci.pl”, czy w „Magazynie Solidarność”. W latach 2011-2017 Przewodniczący Rady Dzielnicy Gdańsk – Siedlce, członek stowarzyszenia „EX Siedlce Gdańsk”, Towarzystwa Przyjaciół Sportu (TPS), Fundacji „Świat Wrażliwy” oraz członek – założyciel Stowarzyszenia „Dla Siedlec”.


Więcej o mnie:

Od 13 lat reprezentuję barwy naszej dzielnicy jako zawodnik EX Siedlce”, fot. Rafał Sumowski/trojmiasto.pl
Złożenie podpisów – byłem jednym z czterech inicjatorów powstania naszego lokalnego samorządu. 21 lutego 2011 złożyliśmy listy z podpisami pod wnioskiem o powołanie Rady. Na zdjęciu z delegacją do Urzędu Miejskiego – Teresą Karpiej, Jarosławem Bujakiem, Krzysztofem Żmudą oraz Mariuszem Suchorskim.
Sukces akcji podpis – na Siedlcach będzie Rada Dzielnicy! Z poczuciem dumy z naszych mieszkańców oznajmiam ten fakt mediom (2011 r.).
Puchar Rady Dzielnicy – wspólnie z Panią Teresą Karpiej podczas wspólnego projektu Rady Dzielnicy i Towarzystwa Przyjaciół Sportu. Fot. TPS
Parada Niepodległości – Nasza mała Ojczyzna 11 listopada jest biało – czerwona. Jak co roku na czele Marszu Niepodległości z Siedlec pod pomnik Jana III Sobieskiego. Fot. siedlce.gda.pl
Jedna z pierwszych sesji Rady Dzielnicy Siedlce.
Biegowe Grand Prix – od 2012 r. wspólnie z Edytą Petelską oraz Jarosławem Bujakiem współorganizuję.
Boks na Sielcach – na Siedlcach od 4 lat za darmo można trenować boks. Zapraszam do wspólnych treningów kobiety i mężczyzn od 12 roku życia.
Zrozumieć Sierpień – pierwsza edycja Zrozumieć Sierpień na Siedlcach. W symboliczny sposób podziękowaliśmy w tym dniu naszym lokalnym, niezastąpionym działaczom społecznym.

DOROBEK NAUKOWY (aktualizacja strony)


WSPÓŁPRACUJĘ Z: