Biografia

Biografia Karola Nawrockiego

Karol Nawrocki urodził się 3 marca 1983 roku w nadmorskim mieście Gdańsk. Swoją ścieżkę edukacji rozpoczął on w Szkole Podstawowej numer 58 w Gdańsku, a następnie kontynuował ją w IV Liceum Ogólnokształcącym również w Gdańsku.

W 2002 roku podszedł on do egzaminu maturalnego, który ukończył z wynikiem pozytywnym. Ukończył z tytułem specjalisty ds. zarządzania Policealne Studium Biznesu i Administracji w Gdańsku. W 2003 roku rozpoczął studia w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego i ukończył je z tytułem magistra. Karol Nawrocki rozpoczął pracę w Instytucie Pamięci Narodowej, a także rozpoczął swoją działalność jako radny w Radzie Dzielnicy Gdańsk- Siedlce.

W latach 2017 do 2021 był on dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, jednak powróciły do IPN na stanowisko wiceprezesa. Karol Nawrocki jest autorem kilku publikacji naukowych, popularnonaukowych, a także i książek z zakresu historii. Karol Nawrocki jest również stale zaangażowany w prowadzenie działań społecznych na rzecz pamięci historycznej na obszarze Pomorza. Pełni on również rolę eksperta w programach "Wojna i Pamięć", a także w programie "W świetle prawdy" emitowanych na kanale TVP3.

W 2019 roku sprawował on funkcję pełnomocnika Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego do spraw organizacji związanej z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Karol Nawrocki jest również inicjatorem projektu wystawienniczego "Fighting and Suffering", który był realizowany na skalę międzynarodową.

Karol Nawrocki ma również sportową przeszłość. W latach 1997-2000 grał w barwach drużyny Ex siedlce oraz KKS Gedania. Reprezentował on także drużynę bokserską RKS Stoczniowiec. Zdobył on pierwsze miejsce w Strefowym Turnieju pięściarzy.

(c) karolnawrocki.pl