Muzeum II Wojny Swiatowej w Gdansku

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - zwiedzanie

Post dodany przez user19

Odwiedzając miasto Gdańsk, koniecznie należy zaplanować wizytę i zwiedzić Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. To miejsce pełne pasji, wiedzy i licznych atrakcji, które zaciekawi dzieci, młodzież, dorosłych, a także seniorów. Muzeum jest obowiązkowym punktem miasta, który każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej jeden raz. Przyjrzyjmy się mu z bliska.

Co znajduje się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oferuje niezwykle ciekawe wystawy, a główną z nich jest trasa znajdująca się 14 metrów pod ziemią. Główna wystawa Muzeum przedstawia polskie doświadczenie wojny, które wpisane jest w kontekst europejski i światowy. Możemy odnaleźć 18 sekcji tematycznych, a odzwierciedleniem zamierzonej koncepcji jest tak podzielony układ sal.

Cała wystawa główna zajmuję powierzchnię ponad 5 tys. m2. Ogromną atrakcją jest także sala szkolna, przypominająca tą z okresu wojny, gdzie w dni powszednie prowadzone są zajęcia edukacyjne. W budynku odnajdziemy również kameralne Kino Muzeum.

Co warto zobaczyć w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku?

W Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z całą pewnością warto zobaczyć liczne, wyjątkowe eksponaty, artefakty oraz nowoczesne technologie, które pozwalają na poznanie historii ludności cywilnej z tamtego okresu, jak również wyjątkowości doświadczenia polskiego związanego z II Wojną Światową na tle innych narodów. Oprócz wystawy głównej  powinniśmy odwiedzić także wystawę dziecięcą, która dedykowana jest dla najmłodszych turystów.

Muzeum II Wojny Światowej - największa atrakcja turystyczna Gdańska

Muzeum II Wojny Światowej jest jedynym z najbardziej popularnych i atrakcyjnych obiektów do zwiedzania nie tylko w Gdańsku, ale także w całej Europie.

Obiekt znajduje się w centrum miasta, w pobliżu Motławy. Muzeum działa od listopada 2008 roku, co roku przyciągając ogromną liczbę turystów krajowych i zagranicznych.

Ekspozycje czasowe muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

Tematyczne wystawy czasowe przyciągają do murów Muzeum ogromną ilość głodnych wiedzy turystów. Ekspozycje czasowe możemy także podziwiać poza instytucją, w różnorodnych plenerach. Niezwykle ciekawe wystawy archeologiczne, fotograficzne, dotyczące najsłynniejszych bitw, np. obrony Westerplatte czy prezentujące obrazy słynnych twórców, czekają na turystów.


17-05-22

(c) karolnawrocki.pl