Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Walka o wolną Polskę Powstanie Warszawskie

Post dodany przez user19

Zapalmy znicze i oddajmy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Obchodząc rocznicę Powstania Warszawskiego możemy oddać hołd poległym w nim bohaterom, którzy mimo że nie mieli szans na wygraną, zdecydowali się na sprzeciw niemieckiej agresji.

Wykazali się nie tylko wyjątkową odwagą, ale również ogromnym patriotyzmem, który dla wielu z nas powinien stać się wzorem do naśladowania. Udowodnili, że Polska może być krajem wolnym. Dali nadzieję na odzyskanie niepodległości.

Powstanie Warszawskie z góry było skazane na niepowodzenie ze względu na dużą  różnicę w uzbrojeniu oraz wojsku. Mimo to Powstańcy stanęli do nierównej walki i nie poddali się, za co dzisiaj powinniśmy oddawać im hołd i zapalać znicze, aby pamięć o nich nigdy nie zgasła.

Obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2017 roku w stolicy odbyły się główne obchody 73. rocznicy Powstania Warszawskiego i trwały aż do 28 lipca. W dzień upamiętniający rozpoczęcie tego wydarzenia o godzinie 17:00, czyli podczas tak zwanej godziny "W", rozległ się dźwięk syren, który trwał przez minutę. Miało to nie tylko na celu przypomnienie o początku Powstania, ale również skłonienie mieszkańców do refleksji z nim związanych.

Rocznicę uczczono również uroczystym rejsem po Wiśle. Ponad to dzień wcześniej została umieszczona na Maszcie Wolności na Rondzie Radosława flaga  narodowa ze znakiem Polski Walczącej. Znajdowała się tam przez 63 dni. W noc poprzedzającą rocznicę zrywu harcerze wraz z strażnikami miejskimi złożyli wiązanki w miejscach upamiętniających to wydarzenie.

Pamiętamy Powstanie Warszawskie 1944

Dzisiaj, kiedy już żyjemy w niepodległym kraju, musimy pamiętać o tych, którzy byli gotowi oddać swoje życie w walce. Przykładem dla nas powinno stać się męstwo oraz patriotyzm naszych bohaterów. Obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przypominają nam o tym, że nie zawsze Polska była krajem wolnym, ale dzięki odwadze Armii Krajowej wspartej przez mieszkańców Warszawy pojawiła się nadzieja na odzyskanie niepodległości.

Nie zapominajmy o złym czasie panującym wówczas w naszym kraju, ale również oddajmy hołd poległym, żeby ich śmierć nie została zapomniana, ponieważ oni walczyli również dla nas.


24-06-22

(c) Ślady Przeszłości