Wystawa poswiecona II wojnie swiatowej

Wystawa poświęcona II wojnie światowej - podsumowanie

Post dodany przez user19

II wojna światowa - zdjęcia

Ta galeria zdjęć z czasów II wojny światowej jest zbiorem słynnych zdjęć wykonanych przez znanych fotografów podczas II wojny światowej.

zdjecie okupacja
zdjecie piloci
zdjecie z okupacji
zdjecie westerplatte
zdjecie poznan
zdjecie front
zdjecie wojna
zdjecie czolg
zdjecie wojsko
zdjecie zolnierze

Wystawa poświęcona II wojnie światowej - relacja

W ostatnim czasie mieliśmy możliwość zobaczenie najnowszej wystawy poświęconej II wojny światowej. Bardzo cieszy nas jej powstanie. Pomimo pozornej odległości w czasie wydarzeń największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości jego spuścizna wciąż oddziałuje na nasze idee oraz politykę w Polsce, Europie i na całym świecie.

Szczególna istotne jest, by przypominać o tragedii holocaustu i ideologicznych podstawach, które wciąż są żywe w niektórych społecznościach. Wystawa poświęcona II wojnie światowej świetnie spełnia funkcje dydaktyczne i zdecydowanie warto na nią wybrać się ze swoimi dziećmi lub zaproponować zorganizowanie wycieczki szkolnej w celu przybliżenia najnowszej historii świata.

Wystawa poświęcona II wojnie światowej - 70. rocznica jej zakończenia

Ekspozycja została stworzona oraz udostępniona z okazji 70. rocznicy zakończenia najkrwawszego konfliktu w dziejach świata. Jej twórcom przyświecał cel zachowania pokoju na świecie poprzez edukację. Ich zdaniem edukacja szkolna nie jest wystarczająca, ponieważ skupiona jest jedynie na suchych faktach oraz nauce dat.

Aby odpowiednio zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość powinniśmy być świadomi procesów, które poprzedzają wybuch konfliktu oraz motywuj jego dalszy ciąg. Ekspozycja w interesujący sposób przybliża sytuację poszczególnych osób na tle całego konfliktu, stwarzając słuszne poczucie, że decyzje polityczne oraz ideologie totalitarne wpływają na życie każdego bez wyjątku.


14-07-22

(c) karolnawrocki.pl